Przemysłowe instalacje fotowoltaiczne od SunCurrent

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw - czy to się opłaca?

Na oszczędności oraz profity płynące z instalacji fotowoltaicznej zamontowanej w przedsiębiorstwie mają wpływ m.in. ceny samych instalacji (ze względu na wzrost popularności są coraz niższe).

Drugim ważnym czynnikiem są rosnące rachunku za prąd, a w szczególności opłata mocowa – dodatkowy koszt 0,0762 zł za kWh w godzinach 7 – 22 (opłata obowiązuje od 01.01.2021). Większość firm właśnie w tych godzinach prowadzi działalność i zużywa najwięcej energii. Fotowoltaika to uniezależnienie się od standardowych dostaw prąd z sieci energetycznej i podwyżek z nimi związanych.

Duży wpływ na decyzję o założeniu instalacji fotowoltaicznej mają również coraz bardziej korzystne metody finansowania. Dla przedsiębiorstw dostępna jest oferta kredytowania i leasingu.

Firmy mogą otrzymać status prosumenta. Oznacza to, że można oddać nadmiar wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej energii do sieci energetycznej, skąd można ją potem odebrać w 80% w ciągu całego roku rozliczeniowego, np. w okresie zimowym, gdy instalacja jest mniej wydajna.

fotowoltaika dla firm i przemysłu

Instalacje fotowoltaiczne redukują znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwiększają konkurencyjność względem innych podmiotów dzięki obniżeniu kosztów energii, polepszają sytuację ekonomiczną firmy i podnoszą ogólną wartość nieruchomości.

Ekologia - świadome firmy dbają o środowisko

Moduły fotowoltaiczne wykorzystujące naturalne promieniowanie Słońca do wytworzenia energii elektrycznej to nie tylko oszczędności i możliwość uniknięcia podwyżek prądu, ale również rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu i zgodne z idea zrównoważonego rozwoju.

Systemy fotowoltaiczne działają nie wytwarzając hałasu ani zanieczyszczeń przez co są niezwykle przyjazne dla środowiska. Ponadto fotowoltaiczne instalacje przemysłowe redukują do zera emisję CO2 do atmosfery, a realizując inwestycję firma promuje energię odnawialną. Wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne nie wytwarzają również żadnych odpadów, które mogłyby zanieczyszczać środowisko naturalne.

W ekologicznym podejściu do fotowoltaiki bardzo duże znaczenie ma jakość paneli słonecznych oraz komponentów wykorzystywanych do budowy instalacji. Tańsze zamienniki, nie zawsze są bezpieczne dla nas i naszej planety. Instalacja fotowoltaiczna z pewnością podniesie standard miejsca, w którym jest zamontowana oraz ociepli wizerunek działalności gospodarczej.

panele fotowoltaiczne na pionowej elewacji

Panele fotowoltaiczne zainstalowane na pionowej elewacji.
Zastosowanie: biurowce, siedziby firm

panele fotowoltaiczne zainstalowane pionowo na płaskim dachu

Panele fotowoltaiczne zainstalowane pionowo na płaskim dachu.
Zastosowanie: hale produkcyjne, hale magazynowe, siedziby firm

panele fotowoltaiczne zainstalowane poziomo na płaskim dachu

Panele fotowoltaiczne zainstalowane poziomo na płaskim dachu.
Zastosowanie: siedziby firm, hale produkcyjne, magazynowe, bloki mieszkalne

Bezpieczeństwo energetyczne

Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna może zapewniać również bezpieczeństwo energetyczne dla przedsiębiorstwa. Kluczową role odgrywają tutaj oferowane przez SunCurrent instalacje hybrydowe typu ON/OFF GRID. Zapewniają one całkowicie niezależne źródło energii w stosunku do publicznego systemu energetycznego. Instalacje hybrydowe zapewniają działanie elektrowni fotowoltaicznej w sytuacjach, gdy zabraknie prądu pochodzącego z sieci elektroenergetycznej.

Pozwala to na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne, gdy weźmiemy pod uwagę systemy informatyczne i serwery, których działanie jest w dzisiejszych czasach niezbędnego dla funkcjonowania firmy. Instalacje hybrydowe ON/OFF GRID eliminują konieczność posiadania drogich generatorów prądotwórczych.

bezpieczne instalacje hybrydowe