Przydomowe elektrownie fotowoltaiczne: instalacje PV od SunCurrent

Oszczędności. Czy fotowoltaika się opłaca?

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna potrafi realnie przyczynić się do obniżenia kosztów energii elektrycznej. Panele słoneczne to również bardzo dobry sposób na zabezpieczenie się przed nieustannymi podwyżkami cen energii, zarówno w przypadku indywidualnych odbiorców, jak i całych przedsiębiorstw, czy samorządów.

Posiadając elektrownię przydomową, zużywamy prąd wyprodukowany na bieżąco z paneli słonecznych. Jeśli instalacja produkuje nadwyżki, to użytkownik może w dowolnym momencie w ciągu roku rozliczeniowego odebrać nadwyżkowe, oddane do sieci kilowatogodziny. Powoduje to znaczące ułatwienie w wykorzystaniu możliwości energetycznej zainstalowanej elektrowni. Wykorzystanie energii wyprodukowanej z naddatkiem w okresach wysokiego nasłonecznienia w okresie całego roku powoduje, że okres zwrotu kosztów montażu elektrowni fotowoltaicznej zmniejsza się do bardzo atrakcyjnego poziomu. Obecnie szacowany jest na 4 – 6 lat w zależności od zastosowanej klasy komponentów.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna potrafi realnie przyczynić się do obniżenia kosztów energii elektrycznej.

przydomowe elektrownie fotowoltaiczne

Przydomowe elektrownie fotowoltaiczne montowane przez SunCurrent to doskonały sposób znaczącego redukowania kosztów związanych z funkcjonowaniem gospodarstw domowych w zakresie korzystania z energii elektrycznej. Większa popularność sprawia, że ceny instalacji fotowoltaicznych są coraz bardziej przystępne. Można również skorzystać ze wsparcia w postaci dotacji oferowanych m.in. przez samorządy, czy fundusze unijne.

Jeśli są Państwo zainteresowani dokładniejszymi wyliczeniami dopasowanymi do Państwa potrzeb zachęcamy do skorzystania z kalkulatora fotowoltaicznego oraz do kontaktu.

Bądź eko. Prąd ze słońca ma realny wpływ na nasze środowisko.

Decydując się na panele fotowoltaiczne zazwyczaj na pierwszym miejscu kierujemy się kwestiami ceny i jakości. Drugim równie ważnym powodem jest wpływ na środowisko. Zaraz obok energii wytwarzanej za pomocą wiatru i wody, prąd produkowany z energii słonecznej należy do odnawialnych źródeł energii.

Jest ekologiczny i przyjazny naturalnemu otoczeniu. W przeciwieństwie do zasobów kopalnianych takich, ja węgiel, zasoby te nie ulegają wyczerpaniu. Elektrownie fotowoltaiczne nie wytwarzają spalin, przyczyniając się m.in. do polepszenia jakości powietrza. Dzięki instalacji paneli słonecznych można nie tylko zaoszczędzić, ale przyczynić się również do ochrony naszej planety.

prąd ze słońca

Kompleksowe usługi firmy SunCurrent – od doradztwa po montaż i serwis

Jako doświadczony instalator SunCurrent zapewnia kompleksową usługę sprzedaży, doradztwa i montażu fotowoltaicznej elektrowni przydomowej na każdym rodzaju dachu. Zastosowane komponenty zapewniają najwyższą jakość i efektywność transformacji energii słonecznej na prąd elektryczny. Współpraca w zakresie inwestycji w instalację fotowoltaiczną daje gwarancję wykonania kompleksowej usługi. W jej zakres wchodzą:

  • konsultacje techniczne
  • doradztwo w wyborze najbardziej odpowiednich urządzeń oraz miejsca montażu
  • zrealizowanie wszelkich formalności związanych z pozyskaniem dofinansowań, kredytu, leasingu (współpracujemy ze sprawdzonymi instytucjami finansowymi)
  • przygotowanie pełnej dokumentacji
  • sporządzenie końcowego rozliczenia dotacji
  • kompleksowy montaż opieka gwarancyjna (jesteśmy firmą z ponad 25-letnią tradycją)
  • usługi dodatkowe (serwis i diagnostyka, mycie paneli fotowoltaicznych)
panele słoneczne

Wszystkie usługi poczynając od zaprojektowania przedsięwzięcia, doboru komponentów, montażu, zgłoszenia do lokalnego zakładu energetycznego oraz uruchomienia instalacji są prowadzone w ścisłej współpracy z Inwestorem.

Instalacja fotowoltaiczna - niezbędnik w nowoczesnym domu i przedsiębiorstwie

Jeszcze do niedawna instalacje fotowoltaiczne były uznawane jako innowacyjna ciekawostka ekologiczna dostępna tylko dla wybranych. Dzisiaj systemy fotowoltaiczne dzięki większej dostępności cenowej i dotacjom stają się popularne i powszechnie wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach, czy przestrzeni publicznej zarządzanej przez samorządy.

Pozyskiwanie energii można dopasować do indywidualnych potrzeb dzięki uniwersalności i elastyczności instalacji z panelami fotowoltaicznymi (instalacje na dachach budynków, naziemne, na wiatach garażowych, …).

montaż paneli fotowoltaicznych