Finansowanie fotowoltaiki - dotacje, dofinansowania, kredyty

Zainwestuj w zieloną energię i obniż rachunki za prąd

W SunCurrent zapewniamy dostęp do aktualnych informacji związanych z finansowaniem instalacji fotowoltaicznych oraz w pełni kompleksową obsługę. Aby dowiedzieć się więcej wystarczy kliknąć w jeden z poniższych kafelków. Popularność fotowoltaiki w naszym kraju zdecydowanie rośnie, a wraz z nią poszerzają się możliwości finansowania. Jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki, żeby opłacić założenie instalacji fotowoltaicznej, możemy skorzystać z kilku dostępnych na rynku opcji.

Kredytowanie i leasing


Korzystne kredytowanie instalacji fotowoltaicznej to oferta zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Leasing jest opcją dla firm i rolników.

POZNAJ OFERTĘ

Dofinansowania


Różnego typu dofinansowania (unijne, gminne, regionalne) są przeznaczone zaróno dla osób indywidualnych, jak i frirm.

POZNAJ OFERTĘ

Kalkulator fotowoltaiczny


Możliwość wyliczenia ile kosztów zainstalowania fotowoltaiki na Twoim budynku lub gruncie. Sprawdź jak to wygląda u Ciebie.

POZNAJ OFERTĘ

Inwestycja w fotowoltaikę, to nie tylko oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, ale także rozwiązanie zdecydowanie prośrodowiskowe. Panele słoneczne można instalować zarówno na dachu, jak i na gruncie albo np. na wiacie parkingowej (carport). Jest to bardzo dobra lokata kapitału.

Najpopularniejszymi metodami finansowania fotowoltaiki są kredyty bankowe, leasing oraz różnego typu dofinansowania (unijne, gminne, regionalne).
Leasing jest szczególną formą finansowania dostępną tylko dla firm i rolników.

Najbardziej popularnymi metodami finansowania instalacji fotowoltaicznych, przy braku wystarczającego poziomu środków własnych, są kredyty bankowe, leasing oraz różnego typu dofinansowania ( unijne, gminne, regionalne). Istnieje cały szereg korzystnych dofinansowań. Programy lokalne, unijne, wojewódzkie, rządowe z jednej strony często się zmieniają, więc warto śledzić wiadomości i być na bieżąco, z drugiej umożliwiają uzyskanie znaczącej pomocy (nawet do 50% wartości całej instalacji). Stanowi to pomoc szczególnie dla osób indywidualnych, chcących zainwestować w panele słoneczne.

finansowanie panele fotowoltaiczne

Przedsiębiorstwa mają z kolei do wyboru opcję kredytu albo leasingu. Jeszcze niedawno instytucje oferujące leasing w ogóle nie miały w ofercie fotowoltaiki. Dzisiaj oferta w tym zakresie jest bogata. Najwięcej na leasingu zyskają firmy, które borykają się z dużymi wydatkami na energię elektryczną. Długoterminowy wynajem z pewnością sprawdzi się m.in. w branży spożywczej (piekarnie, cukiernie, sklepy), rolniczej (tam, gdzie wykorzystuje się np. chłodnie), przemysłowej (zakłady produkcyjne pracujące 24h/dobę), czy w branży IT (fotowoltaika dla serwerowni).

Każdy skok cen energii elektrycznej jest dotkliwie odczuwalny w tych branżach, a inwestycja w instalacje fotowoltaiczne przyniesie spore korzyści w postaci oszczędności i możliwości uniezależnienia się od zmian kosztów energii.