Stacje fotowoltaiczne, wolnostojące od SunCurrent

Fotowoltaiczne stacje energetyczne - innowacyjny pomysł na zasilanie energią słoneczną

Fotowoltaiczne stacje energetyczne jest to innowacyjny produkt zaprojektowany przez nasze Centrum Badawczo – Produkcyjne Systemów Fotowoltaicznych. Jest to nowy typ wolnostojących instalacji fotowoltaicznych, które mogą działać autonomicznie, co jest dużą zaletą na terenach z utrudnionym dostępem do sieci energetycznej. Stacja energetyczna Sunurrent zapewnia stały dostęp do prądu i może być użyta np. do zasilenia zestawu lamp w parku.

Urządzenie oparte jest o innowacyjną i nigdzie indziej nie spotykaną koncepcję polegającą na zastosowaniu konstrukcji nośnej z modułami umieszczonymi w pionie i zabudowanymi od strony północnej w taki sposób, aby zmniejszyć znacząco współczynnik oporu aerodynamicznego modułów fotowoltaicznych.

Urządzenie standardowo ma nominalną moc od 1 do 4 kW. Może pracować z podłączeniem do sieci elektroenergetycznej lub bez, w układzie autonomicznym.

Stacje energetyczne są nowym typem instalacji fotowoltaicznych przeznaczonych zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm, czy jednostek samorządowych. Świetnie sprawdzają się jako element infrastruktury miejskiej lub gminnej. Stacje fotowoltaiczne zabezpieczają różne potrzeby energetyczne użytkowników takie, jak: monitoring, zapewnienie energii dla punktów dostępowych do Internetu (acces point), ładowanie urządzeń mobilnych, czy doświetlanie obiektów małej architektury.

stacja fotowoltaiczna

Co wyróżnia stacje energetyczne SunCurrent?

Fotowoltaiczne stacje energetyczne są zaprojektowane w taki sposób, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości modułów słonecznych. Sa zaprojektowane jako konstrukcje wolnostojące, więc podczas instalacji nie ma konieczności ingerencji w poszycie dachu. Jest to doskonała alternatywa dla gospodarstw domowych nieposiadających nieodpowiednich warunków do montażu instalacji fotowoltaicznej na budynkach mieszkalnych oraz dla tych budynków, w których nośność dachu jest ograniczona. Można wykorzystać najbardziej korzystne pod względem nasłonecznienia miejsca w obrębie posesji lub innego obszaru gdzie chcemy zainstalować stację.

Stacja energetyczna umożliwia optymalne ustawienie modułów na południe, natomiast północna strona jest zabudowana stalą szlachetną i pozwala na umieszczenie na niej reklamy lub informacji handlowych (np. logotypu). Dodatkową zaleta jest możliwość łatwego mycia modułów. Zazwyczaj mycie modułów zainstalowanych na dachu jest utrudnione ze względu na wysokość. Jeśli chodzi o fotowoltaiczne stacje energetyczne sprawa jest bardzo ułatwiona.

Inną zaletą jest fakt, że w okresie zimowym na modułach nie zalega śnieg, a cena takiej instalacji jest konkurencyjna względem instalacji dachowych.

zalety stacji energetycznych

Gdzie najlepiej zainstalować fotowoltaiczne stacje energetyczne? Przykłady zastosowania.

Stacja energetyczna może pełnić funkcję niezależnego źródła zasilania dla urządzeń z zakresu infrastruktury gminnej i miejskiej takich, jak:

  • oświetlenie uliczne LED oraz monitoring z dostępem przez Internet (w oparciu o energię słoneczną można budować złożone systemy oświetlenia i monitoringu terenów gminnych i miejskich służących bezpieczeństwu mieszkańców korzystających z terenów zielonych)
  • punkty ładowania urządzeń mobilnych oraz małych pojazdów elektrycznych (hulajnogi, rowery elektryczne)
  • EKO-ŚCIEŻKA – fotowoltaiczna stacja energetyczna pełni funkcję niezależnego źródła zasilania dla punktów oświetleniowych z diodami LED, które są umieszczone w słupkach przydrożnych. Zapewniają one dostateczną widoczność długich ciągów komunikacyjnych (parki, drogi do szkoły, trasy rowerowe).
eko-ścieżka piesza i rowerowa

EKO-ŚCIEŻKA PIESZA / ROWEROWA

Projekt niezależnego od przyłącza energetycznego oświetlenia, gdzie fotowoltaiczna stacje energetyczna zasila słupki oświetleniowe rozmieszczone co 20 m i oświetlające drogę. Jedna stacja energetyczna zawiera 2 moduły fotowoltaiczne i zasila 160 m ścieżki. Idealne rozwiązanie do zastosowania w parkach, drogach do szkoły, czy na trasach rowerowych.

fotowoltaiczna stacja energetyczna w parku

EKO-OŚWETLENIE W PARKU

Symulacja zastosowania fotowoltaicznej stacji energetycznej, która zaopatruje w prąd system oświetlenia w parku. Rozwiązanie dla instytucji samorządowych – gmin, miast, ale również dla firm i osób indywidualnych.

niezależne źródło zasilania