Kredyt na fotowoltaikę dla osób fizycznych i przedsiębiorców

Uniknij podwyżek za prąd i zainwestuj w ekologiczne rozwiązania

Fotowoltaika to jeden z najbardziej prężnie rozwijających się rynków w Polsce. Rosnąca świadomość ekologiczna właścicieli przedsiębiorstw, perspektywa coraz to nowych podwyżek za korzystanie z energii elektrycznej oraz coraz korzystniejsze oferty finansowania fotowoltaiki dla firm sprzyjają rozwojowi tej dziedziny gospodarki.

W styczniu 2021 weszła w życie ustawa o tzw. opłacie mocowej. Jest to kolejny dodatkowy koszt, który zapłacą wszyscy użytkownicy energii elektrycznej z sieci. Kwota o jaką zwiększy się rachunek za prąd będzie zależna od prognoz zużycia. Dla przedsiębiorstw i rolników może to oznaczać znaczącą podwyżkę (dodatkowa opłata 76,2 zł za każdą zużytą MWh).

Dobrym rozwiązaniem na obniżenie kosztów i uniezależnienie się od sieciowych dostawców prądu jest budowa własnej instalacji fotowoltaicznej. Finansowanie inwestycji może odbyć się za pomocą kredytu albo leasingu. Ta druga propozycja jest szczególnie korzystna dla firm.

Kredytowanie fotowoltaiki *

Jednym ze sposobów na inwestycję w fotowoltaikę jest pozyskanie kredytu. W naszej ofercie znajdą Państwo:

 • współpraca z największymi bankami detalicznymi w Polsce w zakresie pozyskania kredytu na fotowoltaikę (wyszukamy najbardziej korzystne opcje)
 • wsparcie na każdym etapie pozyskiwania finansowania
 • realizacja całego procesu kredytowego (od wyboru banku, po wypłatę kredytu) bez konieczności wizyty naszych klientów w placówce bankowej
 • zmniejszenie formalności do minimum. Tam gdzie jest to możliwe, realizujemy je w imieniu naszych klientów
 • bogata oferta finansowa dla osób fizycznych, gospodarstw rolnych, jednoosobowych działalności gospodarczych oraz małych i średnich firm
finansowanie paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika w leasingu*

Coraz bardzie popularną formą finansowania inwestycji związanej z budową instalacji fotowoltaicznej, szczególnie dla przedsiębiorstw, jest leasing. Dzięki zastosowaniu leasingu na fotowoltaikę firmy bez angażowania znacznego kapitału własnego stają się właścicielami instalacji produkującej prąd na ich własne potrzeby, z której będzie można korzystać przez lata. Unikają w ten sposób corocznych podwyżek za korzystanie z prądu sieciowego. Leasing przyspiesza również realizację samej inwestycji.

Niewielkim miesięcznym kosztem przedsiębiorca zapewnia sobie niezależny prąd na długie lata. Leasing:

 • oferta kierowana do przedsiębiorców, rolników i osób fizycznych chcących podjąć inwestycje instalacji fotowoltaicznej bez udziału własnych środków.
 • możliwa inwestycja w formie leasingu w mikro-instalacje
 • bardzo dobre warunki finansowania
 • minimum formalności, uproszczona procedura decyzyjna
 • finansowanie do 1MWp
 • wysokość oprocentowania zależy m.in. od okresu leasingu i wysokości wpłaty własnej
leasing na fotowoltaikę

* Propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Szczegółowe warunki uzależnione są od oceny zdolności kredytowej klienta. Rozwiązanie finansowe dostarczane jest przez podmioty trzecie.