Serwis i diagnostyka - Fotowoltaika - ekologiczne i wydajne rozwiązania od SunCurrent
serwis pogwarancyjny fotowoltaiki

Kompleksowy serwis pogwarancyjny

Jako specjaliści z zakresu fotowoltaiki i OZE wiemy doskonale, jakie elementy i podzespoły mogą się zepsuć i co zrobić, by szybko przywrócić je do pełnej sprawności. Do wykonania serwisu podchodzimy z najwyższą starannością, ponieważ od tego zależy jakość i wydajność pracy całej instalacji fotowoltaicznej. Serwisujemy każdy typ instalacji niezależnie od wielkości i położenia (dachowe i naziemne).

Przykładowe czynności w ramach serwisu pogwarancyjnego (zakres prac ustalamy indywidualnie):

  • wizualna kontrola stanu modułów fotowoltaicznych, inwertera, konstrukcji, mocowań i wszelkich innych powiązanych elementów
  • weryfikacja stanu okablowania (szczególnie przy panelach zamontowanych naziemnie)
  • weryfikacja zabezpieczeń i pomiar parametrów elektrycznych
  • diagnostyka modułów fotowoltaicznych
  • czyszczenie i mycie instalacji fotowoltaicznej

Jeśli zauważysz spadki w wydajności swoich paneli, skontaktuj się z naszym serwisem i odzyskaj pełen potencjał słońca.

Diagnostyka paneli fotowoltaicznych

Każdy właściciel samochodu korzysta z okresowych przeglądów, żeby utrzymać dobry stan techniczny swojego auta. Co prawda w przypadku instalacji fotowoltaicznej działa to trochę inaczej (inny okres trwałości przewidziany nawet na 20 lat), ale bardzo często zdarza się, że już na samym początku lub po jakimś czasie użytkowania okazuje się, że panele fotowoltaiczne mają mniejszą wydajność niż założona. W takim przypadku warto zamówić usługę diagnostyki.

serwis i diagnostyka instalacji fotowoltaicznych

SunCurrent posiada wysoce specjalistyczny sprzęt do szybkiej i profesjonalnej diagnostyki wraz z kamerą termowizyjną. Przy pomocy tego urządzenia sprawdzamy jaka jest rzeczywista moc, uzysk oraz wydajność instalacji. Następnie po akceptacji klienta, wprowadzamy zmiany poprawiające parametry, aby instalacja dostarczała jak najbardziej optymalną ilość energii elektrycznej.

Najlepszym czasem na przeprowadzenie diagnostyki termowizyjnej jest zima

Kamera termowizyjna umożliwia wykonanie zdjęć, na podstawie których nasi specjaliści przeprowadzają diagnostykę modułów fotowoltaicznych w rzeczywistych warunkach ich eksploatacji. Widoczne jasne punkty mogą stanowić początek miejscowych przegrzań spowodowanych wadami konstrukcyjnymi modułów fotowoltaicznych, prowadzącymi z czasem do degradacji instalacji fotowoltaicznej, a nawet do powstania pożaru. Wczesna diagnostyka z użyciem techniki termowizyjnej jest pomocna przy pracach serwisowych zarówno niewielkich ( do 10 kWp), jak również dużych elektrowni fotowoltaicznych.

diagnostyka modułów

Czyszczenie instalacji fotowoltaicznych

W miarę użytkowania instalacji fotowoltaicznej na panelach osiadają różne zanieczyszczenia w postaci drobnych cząstek pochodzących ze spalin, pył z pól (zwłaszcza podczas żniw), ptasie odchody, czy mech. Wszystkie te zabrudzenia powodują, że założona początkowo wydajność instalacji z czasem spada z powodu zabrudzenia modułów PV.

Najlepiej pierwsze czyszczenie przeprowadzić na wiosnę i drugi raz w połowie lata.

Warto w takim wypadku zamówić usługę czyszczenia i mycia instalacji fotowoltaicznej. Szczególnie jeśli dostęp do paneli jest utrudniony (np. są usytuowane na znacznej wysokości). Gruntowne mycie raz lub dwa razy do roku powinno wystarczyć.

Jako firma wyspecjalizowana w montażu i utrzymaniu instalacji PV posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający przeprowadzić proces mycia w sposób bezpieczny i szybki. Zachęcamy do kontaktu.

panele fotowoltaiczne przed myciem
panele fotowoltaiczne po myciu