Lampy solarne LED - ekologiczne i oszczędne oświetlenie uliczne

System lamp solarnych to innowacyjny, przyjazny środowisku, a przede wszystkim energooszczędny pomysł na oświetlenie terenów, które są pozbawione możliwości podłączenia do sieci elektroenergetycznej. Lampy solarne SunCurrent są autonomiczne, co oznacza, że działają niezależnie od zewnętrznego źródła energii.

Lampy solarne to pionierski projekt realizowany od kilku lat w Centrum Badawczo-Produkcyjnym Systemów Fotowoltaicznych SunCurrent. Obecnie mamy na koncie ponad 100 realizacji w zakresie systemów lamp solarnych. Jest to efekt współpracy z samorządami terytorialnymi województwa pomorskiego. Lampy SunCurrent oświetlają gminne parki, miejskie ścieżki rowerowe, czy chodniki. Oferujemy bogaty wybór i ciekawe wzornictwo lamp solarnych. Rodzaje lamp znajdą Państwo na końcu tej strony.

Co wyróżnia lampy solarne SunCurrent?

Pojedyncza lampa to naświetlacz zbudowany bazując na energooszczędnych diodach LED oraz panel fotowoltaiczny, którego zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej pozyskiwanej ze światła słonecznego. Przy odpowiednio zamontowanej lampie (trzeba pamiętać m.in. o odpowiednim ustawieniu modułu fotowoltaicznego względem stron świata) koszty eksploatacji są zminimalizowane praktycznie do zera.

lampy solarne

Zazwyczaj lampy solarne montowane są w przestrzeni publicznej, dlatego wyposażyliśmy je w blokadę antykradzieżową, która zabezpiecza konstrukcję m.in. przed kradzieżą modułu fotowoltaicznego. Poprawnie zamontowane lamy zapewniają długi czas świecenia, bez potrzeby podłączania ich do sieci energetycznej co stanowi duży walor szczególnie w miejscach oddalonych od miasta (ścieżki piesze, rowerowe). Nasze lampy oświetlają drogi przez całą noc każdego dnia w roku.

Lampy posiadają czujnik, który automatycznie włącza moduł LED kiedy zaczyna zmierzchać, niezależnie od tego czy mamy zimę czy lato. Nasi specjaliści zadbali również o estetykę wykonania. W ofercie znajduje się kilka różnych rodzajów lamp – z nowoczesnym wzornictwem, stylizowane na starsze, z jednym albo dwoma panelami solarnymi. Każda z nich posiada zaawansowany system zarządzania energią. Dodatkowym plusem jest również to, że zimą na lampach nie zalega śnieg.

zalety lamp fotowoltaicznych

Dla kogo lampy solarne i gdzie najlepiej je zamontować?

Oferta SunCurrnet to latarnie uliczne i parkowe. Naszymi klientami są zarówno jednostki samorządowe takie, jak gminy, czy miasta, ale również firmy instalatorskie, budowlane oraz projektanci systemów oświetlenia parkowego i ulicznego. Zdarza się również, że lampy solarne montujemy na posesjach osób prywatnych oraz rolników, czy sadowników.

Lampy solarne są uniwersalnym oświetleniem zewnętrznym dla:

  • parków, placów, parkingów, ścieżek rowerowych
  • terenów przemysłowych, prywatnych działek
  • terenów trudno dostępnych dla linii energetycznych
  • skrzyżowań, alejek, przystanków, zatoczek

Z czego składa się system lamp solarnych?

Lampy solarne SunCurrent są zaprojektowane w taki sposób, aby posiadały odpowiednie źródło światła LED. Moduł LED jest zintegrowany z systemami fotowoltaicznymi i akumulatorami. W ten sposób zadbaliśmy o niezawodne działanie lampy w okresie całego roku.

Do wykonania lamp używamy jedynie wysokiej jakości komponentów zarówno jeśli chodzi o oprawy oświetleniowe, jak i o moduły fotowoltaiczne, czy regulatory ładowania sterujące trybem pracy. Całość składa się z cynkowanej ogniowo i malowanej proszkowo podkonstrukcji, natomiast akumulatory dobierane są indywidualnie, włączając również akumulatory litowo-jonowe LiFeP04.

Montaż, serwis i gwarancja

Latarnie sprzedajemy w dwóch wersjach – z usługą montażu oraz do samodzielnego montażu zapewniając odpowiedni instruktaż instalatorski.

Udzielamy gwarancji do 5 lat zapewniając zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Nasza solidność w zakresie serwisowania urządzeń tego typu, zapewnia nam współpracę w tym zakresie nawet na wyroby innych wytwórców ze strony gmin województwa pomorskiego.

lampy led
solarne lampy led
fotowoltaika

Oferta lamp solarnych SunCurrent - poznaj różne rodzaje i wzory

Oferta w zakresie latarni dotyczy rodziny lamp serii PERFECT, bazującej na podobnych cechach, a różniącej się wyposażeniem uwzględniającym zastosowanie lampy. W ofercie posiadamy latarnie z jednym i dwoma modułami fotowoltaicznymi, oprawami LED różnej mocy i odmiennego sposobu sterowania, wielkości i rodzajem banku akumulatorów, wysokości źródła światła, czy czasu autonomii.

Poniżej wizualizacje różnych projektów lamp solarnych z serii PERFECT.